Starokatolicka kapelania – Dom Pomocy Społecznej Brenna

W Domu Pomocy w Brennej prowadzone jest duszpasterstwo oraz terapie zajęciowe dla Podopiecznych. Kościół Starokatolicki w RP dokłada wszelkich starań aby cechowało się ono profesjonalizmem i smakiem czystej wiary i empatii wobec Podopiecznych i Personelu. W każdym dniu sprawowana jest Msza Święta oraz nabożeństwa. Podopieczni mają okazję do osobistych rozmów z Kapłanem i wspólnych chwil relaksu i radości przy filmach, śpiewach, pogadankach. Jesteśmy katolikami, jesteśmy starokatolikami!

Duszpasterstwo prowadzi Ks. Wojciech GRZESIAK, prefekt ds formacji i studiów oraz kapelan. Posiada duże doświadczenie oraz podyplomowe specjalistyczne studia z zakresu opieki duszpasterskiej w ośrodkach zdrowia i domach opieki społecznej.

W dni 24.10.2018 w Domu Opieki gościł nasz diakon Krzysztof Pawlus, który swoją empatią i dobrocią oraz kazaniem zdobył serca naszych Podopiecznych. Obdarował kaplicę domu pięknym krzyżem San Damiano. Najwyraźniej św. Franciszek z Asyżu sam obrał siebie za Patrona, gdyż pierwsza Msza w naszym duszpasterstwie miała miejsce 4.10 w dzień wspomnienia Serafickiego Ojca Franciszka.

dav